12. Basketbol Oskarları ve Spora Hizmet Ödülleri Dağıtıldı

DOSYA & HABER | HABER || 12. Basketbol Oskarları ve Spora Hizmet Ödülleri Dağıtıldı
4 Nisan 2017

12. Basketbol Oskarları ve Spora Hizmet Ödülleri Dağıtıldı

  • 4 Nisan 2017
  • 663 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Ege Life | 12. Basketbol Oskarları ve Spora Hizmet Ödülleri DağıtıldıBasketbol Adamları Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği "12. Basketbol Oskarları" ödül töreni Bornova Belediyesi'nin Belkahve'deki Ata Evi'nde yapıldı.


Törene katılan konuklar, Atatürk'ün İzmir'in Kurtuluşu sırasında kente giriş yaptığı ve kahve içtiği yerde kurulan Ata Evi'ni de gezme imkânı buldu. Törene Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, TBF eski yöneticileri ve çok sayıda basketbol camiasının önde gelen isimleri ile spor dünyasının ünlüleri katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Dünya ve Avrupa Fair Play Konseyi 2. Başkanı Erdoğan Arıpınar mazeretleri nedeniyle gelemedikleri törene kutlama mesajı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ile Ak Parti ve CHP Karşıyaka İlçe Başkanları çiçek gönderdi.


Basketbol Adamları Derneği Başkanı Avni Erboy, bu yıl 12. düzenlenen organizasyonda titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek "Türk sporuna hizmet edenlerini Ata Evi gibi anlamlı bir çatı altında toplamak bizi ayrıca mutlu etti. Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı sonunda İzmir'e baktığı noktada ödüllerimizi dağıttık. Bize bu fırsatı verdiği için Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'ya teşekkür ediyoruz" dedi.


Türk sporuna hizmeti geçenleri Ata Evi'nde ağırlamaktan gurur duyduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Burası Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı sonunda İzmir'i seyrettiği Türk Milleti için özel bir yer. Bornova ilklerin kenti. Türkiye'de ilk futbolun, ilk atletizm müsabakalarının ve ilk bisiklet yarışlarının yapıldığı yer Bornova'dır. Biz, Bornova Stadımızı tamamlayarak Türk futboluna kazandırdık. İzmir'de stat sorunun çözümüne katkı koyduk. 2500 kişilik Atatürk Spor Salonumuz basketbolun mabedi oldu. Bu salonumuzdan yeni Hüseyin Beşoklar yetişecek. Spor hepimizi bir araya getiriyor. Spordaki fairplay hayatımızın her alanında olmalı." şeklinde konuştu.


Ege Life | 12. Basketbol Oskarları ve Spora Hizmet Ödülleri Dağıtıldı

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da yaptığı konuşmada, basketbolun Edremit Körfezi'nde yaşam kaynaklarından biri olduğunu belirterek, "Basketbol sayesinde çok adımlar attık." dedi.


2016 Basketbol Oskarlarını Kazananlarsa Şöyle:


Basketbol 2016 Büyük Ödülü: Olgun Atila (Bornova Belediye Başkanı),
Basketbol Onur Ödülleri: Kamil Saka (Edremit Belediye Başkanı), Selim Yaşar (Yaşar Holding Yönetim kurulu Başkanı), Nazım Torbaoğlu (Karşıyaka Spor Kulübü eski Asbaşkanı)

Büyük Jüri Özel Ödülleri:


Hüseyin Beşok (Basketbol Federasyonu YK Üyesi, milli basketbolcu)

Cenk Duraklar (Milli Basketbolcu)

Hamdi Ekiz (Ekiz Yumurta Basketbol Kulübü Başkanı, İşadamı)

Altar Toker (Karşıyaka e.yönetici, İşadamı)

Yılın Erkek Takımı: Fenerbahçe ve Galatasaray Odeabank
Yılın Kadın Takımı: Hatay Büyükşehir Belediyespor
Yılın Erkek Oyuncusu: Hakan Yapar (Sakarya BŞBS)
Yılın Kadın Oyuncusu: Mehtap Karabilecen (Beşiktaş J.K.)
Yılın Yöneticisi: Yiğit Özmen (Bodrum Basketbol)
Yılın Antrenörü: Ufuk Sarıca ve Ekrem Memnun
Yılın Basketbol Yazarı: Avni Küpeli
Yılın Basketbol Sponsoru: Türk Hava Yolları2016 Spora hizmet ödülleri:Ertuğrul Kale (Gazeteci, Hürriyet Gazetesi e. Ege Bölge Temsilcisi)
Ali İpek (İşadamı, TFF eski asbaşkanı, Denizlispor e. Başkanı)
Mehmet Erdül (Bostanlıspor e. başkanı, e. ESHOT Müdürü)
Teoman Güray (TMOK Üyesi, gazeteci)
Haldun Akyüz (Gazeteci)
Erkan Atik (GSM Foça e. İlçe Müdürü)
Yılmaz Atabarut (Akhisarspor Kurucu Başkanı, TÜRFAD Akhisar Kurucu Başkanı)
Adem Uran(Eski Futbolcu, Beşikçioğlu Camii İmamı)
Ali Pehlivanoğlu (Akhisarspor eski Başkanı, İşadamı)
Tolga Gençer (Göztepe Hentbol Şube Yöneticisi, turizmci)


Yorumlar

Yorum Yap

500