Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

DOSYA & HABER |  || Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020
01 Eylül 2020

Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

  • 01 Eylül 2020
  • 217 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Dışarıda harika bir mevsim sürerken bazı sıcak günlerde sinemalara kaçtığımız doğrudur. Sinema keyfine ara vermeden devam ediyoruz. Lütfen tedbirli ve mesafeli bir sinema deneyimi için son derece dikkatli olunuz. Bu ay aksiyondan maceraya, güldürüden drama yine oldukça renkli bir sinema kartelamız mevcut. Hepinize iyi seyirler!

 

Ay başında Joe Lujan yönetmenliğinde bizleri içine çekecek bir aksiyonla buluşacağız. Ölümsüzlerin Savaşı, Dominion'a karşı büyük bir mücadeleye girişen Trikalypse ile isyancıların hikâyesini konu ediyor. Asiler arasındaki özgürlük savaşı daha yeni başlamıştır. Trikalypse, sadece hayatta kalmak için değil Dominion’u devirmek için harekete geçmek zorundadır. Bunun için isyancı lider ve bir özgürlük savaşçısı ekibiyle güçlerini birleştirir. Artık, Dominion'un gerçek yüzünü ortaya çıkarmak ve onu devirmek için savaşmanın tam zamanıdır.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 4 Eylül 2020

 

Marlon Brando hayranları müjde! En sevdiğimiz oyuncu yeniden beyaz perdeye geliyor. Hepimizin bildiği bir dram filmi olan Apocalypse Now filminin restore edilmiş hali beyazperdede olacak. Apocalypse Now Final Cut önetmenin kurguladığı Final Cut versiyonu ile izleyici karşısına çıkacak olan film, Vietnam'da görev alan bir Amerikan askerine verilen görev sonrasında yaşananları konu ediyor. Askere verilen bu özel görev ise kendisini tanrı ilan eden özel tim albayını öldürmek olur.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 4 Eylül 2020

 

Romantik komedi bekleyenler geçen ay umduklarını çok fazla bulamasa da bu ay bereketli olacak! Fransız yapımı İkinci Görüşte Aşk, tatlı mı tatlı bir aşk hikâyesini konu ediniyor. 2009 yılında Raphael, zamanını en yakın arkadaşı Felix ile geçiren ve ilk bilim kurgu romanını bitirmeye çalışan bir lise öğrencisidir. Bu dönemde tanıştığı Olivia ile aşk yaşamaya başlayan Raphael, ilham kaynağını da bulmuş olur. Aradan geçen on yılın ardından takvimler 2019 yılını gösterdiğinde genç adam en çok satan kitapların yazarı haline gelir. Bu on yıllık süreçte Olivia ile evlenen Raphael, zamanını sadece kitaplarına ayırdığından evliliğinde sorunlar yaşamaya başlar. Son kitabını bitirmesinin ardından kararını veren Raphael, Olivia’ya ayrılmak istediğini söyler. Raphael, ayrılık konuşmasını yapmasının ertesi günü sabah uyandığında kendisini alternatif bir gerçeklikte bulur. Raphale, bir okulda öğretmen olarak çalışan ve aynı okulda öğretmen olan Melanie ile ilişkisi olan bir adamdır, ayrıca Oivia da kendisini tanımayan ünlü bir piyanisttir. Bu dünyayı gerçek olarak kabullenemeyen Rapheal, geri dönüp önceki yaşamını kurtarmak için harekete geçer.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 4 Eylül 2020

 

Ay ortasına doğru Rus yapımı muhteşem bir bilim kurgu filmi ile buluşacağız. Belki de hepimizin çok merak ettiği bir durumu konu edinen Koma, komadaki bir kişinin iç dünyasında yaşananları anlatıyor. Gizemli bir kaza geçiren genç bir mimar, kendisini garip bir dünyanın içinde bulur. Komada olan insanların anılarına dayanan dünyanın içinde bulunan adam, hayatın kurtarmak için dünyanın kurallarını öğrenmek zorundadır. Hayatı için zorlu bir savaşın içinde olan adam, gerçek dünyaya çıkış yolunu bulmaya çalışırken hayatının aşkı ile tanışma fırsatı yakalar.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 11 Eylül 2020

 

Vee bu ayın da ailecek izlenecek keyifli mi keyifli animasyon filmi geldi! Scoob! en sevdiğimiz çizgi film karakterlerinden Scobby Doo'nun beyaz perdeye uyarlanmış hali. Filmde, Scooby ve Shaggy’nin tanıştıkları andan itibaren ömür boyu süren dostluğuna odaklanılıyor. Dedektif Fred, Velma, Daphne ile birlikte dünyayı kötülüklerden korumaya çalışan Scooby ve Shaggy, kendilerini zorlu maceraların içinde buluyor.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 11 Eylül 2020

 

Romantik bir dram filminde gözyaşlarını tutamamak isteyen okurlarımız için bu ay en duygusal bulduğumuz film Radyoaktif. Başarılı bilim insanı Marie Curie'nin hayatını anlatan filmde, Nobel ödüllü Marie Curie, daha gençken 1893'de kendisi gibi bilim insanı olan Pierre Curie ile tanışır. Evlenip iki kız çocuğu büyüten çift, 1903'te radyumu keşfederek birlikte Nobel ödülü kazanır ve bilimin seyrini sonsuza dek değiştirir. Kocasının ölümünün ardından araştırmalarına devam eden Marie, bir diğer ünlü bilim insanı Paul Langevin ile ilişkisi olduğu için skandallara davetiye çıkarır. Ancak Marie'nin bilime olan bağlılığı ve dünyayı değiştiren keşiflerle birlikte gelen sorumluluk her şeyi gölgede bırakacaktır.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 11 Eylül 2020

 

Bu ay Türk filmleri nerede dediğinizi duyar gibiyiz. Karşınızda tarihimizin en güzel zaeferlerinden biri olan Malazgirt 1071! Film, Anadolu'nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan Malazgirt Savaşı'nın hikâyesini konu ediyor. İlk defa beyaz perdeye taşınan Malazgirt Savaşı'nı anlatan Malazgirt 1071, yerli savaş filmleri algısını değiştirmekte iddialı. Yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu'nun oturduğu filmin oyuncu kadrosunda; Vildan Atasever, Cengiz Coşkun, Haluk Piyes, Caner Kurtaran gibi isimler yer alıyor.


Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020


İlk Gösterim Tarihi: 18 Eylül 2020

 

İngiliz yapımı The King's Man: İlk Görev, aksiyon severlerin gözlerini kamaştırmaya geliyor. Ay sonuna doğru vizyone girecek filmde, tarihin en kötü tiranları ve suçlu zihinleri, milyonlarca kişinin yok olabileceği bir savaş planlamak için bir araya gelir. Bir adam ise onları durdurmak için zamana karşı yarışmalıdır. Filmin oyuncu kadrosunda Harris Dickinson, Ralph Fiennes, Djimon Hounsou, Alison Steadman, Aaron Taylor-Johnson, Matthew Goode, Gemma Arterton ve Tom Hollander gibi isimler yer alıyor.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 18 Eylül 2020

 

En sevdiğiniz çizgi film hangisi? Bizim Pinokyo! Beyazperdede izlemek için sabırsızlandığımız animasyon filmi Pinokyo ay sonunda vizyonda olacak! Yalnız bir ahşap oymacısı olan Geppetto tarafından yaratılan Pinokyo, her çocuk gibi dünyayı merak etmektedir. Deneme yanılma yoluyla hayatı öğrenmeye çalışan Pinokyo, iyi bir oğul olmak için çabalarken onu yoldan çıkarmaya çalışanlara karşı mücadele etmek zorunda kalır.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 25 Eylül 2020

 

Gerilim ve korku türünden bu ay vizyona girecek bir film de korku severler için ekledik. Beyazperdede oldukça ilgi gören korku filmlerine ay sonunda bir yenisi daha ekleniyor ve Ormandaki Cadı izleyiciyle buluşuyor. Üniversitede birinci sınıf öğrencisi olan Jill, şehirden uzakta gerçekleşen bir snowboard gezisine katılır. Araçları ile karlık bölgelerde ilerleyen grup, güneşin ufkun altına düşmesi ile birlilkte büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır. Karla kaplı dağlık alanda kaybolan gençler, telefonları çekmediği için kimseden yardım isteyemez. Sıcaklığın düşmesi ile donma tehlikesi ile karşı karşıya kalan gençler, gecenin ilerleyen saatlerinde kendilerini bir cadı avının içinde bulur.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi Eylül 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 25 Eylül 2020

 

  • Damla KILINÇ MARAMUROĞLU

Yorumlar

Yorum Yap

500