Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi

DOSYA & HABER | DOSYA || Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi
1 Temmuz 2018

Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi

  • 1 Temmuz 2018
  • 667 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Yazın tam ortası tatile gitmek için ideal olsa da hepimiz o kadar şanslı değiliz. İşte tatile gitme şansı olmayanlar için sıcakta serin serin izlemelik bir seçki :)


6 Temmuz haftasında vizyona 7 yeni film giriyor sevgili okurlar. :) Antman ve Wasp; “Scott Lang (Paul Rudd), Ant-Man olmanın verdiği yükle bir baba olarak sorumluluklarını dengelemeye çalışmaktadır. Ancak Hank Pym (Michael Douglas) ve Hope van Dyne (Evangeline Lilly) acil bir görev için yardımını istediğinde bir ortakla çalışması gerekir. Hope, Wasp olarak Ant-Man'in yanında yer alacaktır.”  Zama; “Don Diego de Zama (Daniel Giménez Cacho), İspanyol Krallığı'nın Güney Amerika misyonunda görevli bir yerel yönetici olarak Asunción'da yaşamını sürdürmektedir. Birçok farklı valiyle çalışmış, büyük tecrübe kazanmış bir memur olarak günün birinde Buenos Aires'e atandığını bildiren bir mektup almayı sabırla beklemektedir. Ancak bu mektup gelmedikçe Zama'nın sabrı taşar ve sonunda bir grup askerle birlikte Vicuña Porto (Matheus Nachtergaele) adında çok tehlikeli bir haydutu bulma görevine kendisini adar.” Zama filmi, Antonio di Benedetto'nun 1956'da yayımlanan aynı adlı romanından uyarlandı. Son olarak ise Hayat Okulu (L'école buissonnière); “1920'ler Fransa'sında yetimhanede yaşayan küçük Paul (Jean Scandel) kırsal kesimde büyük bir toprak ağasının yanında çalışan bir aile tarafından evlat edinildiğinde Paris'ten hiç bilmediği bir yere taşınmak durumunda kalır. İlk başta buradaki yaşantısını sevmeyen Paul, aksi ancak özgür ruhlu kaçak avcı Totoche (François Cluzet) ile tanışınca gözüne her şey başka gözükmeye başlar. Totoche'tan ormanın ve hayvanların sırlarını öğrenmeye başlayan Paul, daha önce hayal edemeyeceği maceralara adım atar.”  Bu 3 film sizin için bu hafta izlemek üzere 7 film arasından seçtiklerim…

Ege Life | Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi

Ege Life | Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi


İkinci haftaya geçince bizi tamı tamına 10 film karşılıyor. Vizyona yeni giren filmlerdeki bu çokluk, seçimi zorlaştırıyor. Downrange; “6 üniversite öğrencisi, bir arabayla geziye çıkmıştır. Issız bir bölgeden geçerlerken lastikleri patlar, lastik değiştirmek için dışarı çıktıklarında ise bunun bir kaza olmadığını, gizemli bir keskin nişancının hedefi olduklarını anlarlar. Açık alanda, nişancının namlusunun ucunda mahsur kalan gençler, hayatta kalmak için sabırlı ve çok çok dikkatli olmak zorundadırlar.” Otel Transilvanya 3:Yaz Tatili(Hotel Transylvania 3: Summer Vacation); “Yıllardır otelinden çıkmayarak iyice içine kapanmış Dracula'ya kızı Mavis sürpriz bir tatil ayarlar. Bu lüks ve sadece canavarların bulunduğu tatil gemisine ailenin diğer üyeleri ve Dracula'nın arkadaşları da gelmiştir. Geminin kaptanı Erika'ya âşık olan Dracula'nın keyfi yerindedir. Ancak bilmediği bir şey vardır, Erika, Dracula'nın eski düşmanı Van Helsing'in varisidir ve Dracula'yı ve diğer canavarları yok etmenin planlarını yapmaktadır. Diğerlerini bu tuzaktan kurtulabilmek için Mavis'in sorumluluk alması gerekecektir.” Mary Shelley; “18. yüzyıl İngiltere'sinde doğmuş 16 yaşındaki Mary Godwin (Elle Fanning), genç ve yetenekli şair Percy Shelley (Douglas Booth) ile tanışınca aralarında hem fazlasıyla tutkulu hem de acı verici bir aşk doğar. Aynı zamanda Mary'nin yazma ve insanlık tarihine unutulmayacak bir eser bırakma isteği de uyanmıştır. İçindeki karanlık tarafı keşfettikçe, kimsenin beklemediği başarıyı tamamlamaya o derece yaklaşacaktır” Mary Shelley filmi, dünya edebiyatına Frankenstein gibi bir klasiği armağan eden İngiliz yazar Mary Shelley'in hayatının fırtınalı bir dönemine odaklanıyor. Bu hafta bu 3 film, kalabalık vizyondan rahatlıkla sıyrılmayı başarıyor. 

Ege Life | Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi


Ege Life | Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi


20 Temmuz haftasına gelmişiz bile. :) Eski Köye Yeni Adet; “1990'lı yıllarda Türkiye'nin doğusundaki bir köye, jandarma eşliğindeki sağlık görevlileri gelerek 3'ten fazla çocuğu olan kadınlara spiral takarlar. Amaç, doğum kontrolünü sağlamak olsa da daha önce hayatlarında böyle bir şeyi görmemiş köylüler, ne olabileceği hakkında spekülasyon yaparken sonunda bunun bir mikrofon olduğunda fikir birliğine varılır.” Pablo Escobar'ı Sevmek (Loving Pablo) “Kolombiyalı başarılı gazeteci Virginia Vallejo (Penélope Cruz), bir parti sırasında tanıştığı Pablo Escobar'dan (Javier Bardem) çok etkilenmiştir. Escobar'ın evli olmasına rağmen aralarında bir aşk başlar. Bu sırada Escobar, Medellín'deki fakir halktan olduğu büyük destek sayesinde siyasette hızla yükselmektedir. Ancak Virginia, Escobar'ın asıl gücünün uyuşturucu ticaretinden geldiğini anlamaya başlamıştır. Kolombiya hükümetiyle ABD, Escobar'ı yakalayabilmek için iş birliği yaparken Escobar, emrindeki tüm adamları ve silahlarıyla devlete ve devletin tüm temsilcilerine karşı baş kaldırır. Bütün bunlar, Virginia'yı çok zor durumda bırakacaktır.” Kod Adı: Sosisli (Hot Dog) “Theo ve Luke birbirinden tamamen farklı yapıda insanlardır. Birisi işleri kaba kuvvetle çözerken diğeri ise olayları aklı ile çözmeye çalışır. Büyükelçinin kızının kaçırılması ikisinin bir araya gelmesine neden olur. Kaçırılan kızı kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda olan Theo ve Luke zorlu bir maceraya atılır. Çünkü kızın kaçırılması basit bir fidye isteme olayından çok daha fazlasıdır. Torsten Künstler'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Til Schweiger, Matthias Schweighöfer, Anne Schäfer, Lisa Tomaschewsky gibi isimler yer alıyor.” Türk filmi olan haftalarda her zaman tavsiye listeme ekliyorum. Sonuçta sinemayı ilk önce ülkemizde desteklemekte fayda var. 


Ege Life | Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi

Ege Life | Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi


Son haftaya vardığımızda bizi taptaze karşılayan 8 film var. Fakat içlerinde öyle bir film var ki sevgili okurlar, vizyona girdiği ilk gün koşa koşa gidip izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. O film elbette Yaşar Kemal Efsanesi… Bir diğer tavsiye filmimiz ise Spinning Man; “Evan Birch'ün hayatı mükemmeldir. Sevgi dolu bir ailesi, iyi bir kariyeri ve prestijli bir kolejde sürdürdüğü profesörlük görevi vardır. Kolejde çapkınlığıyla tanınan Evan'ın öğrencileriyle ilişki kurduğu da sır değildir. Çekiciliği sayesinde verdiği felsefe dersleri kalabalık geçerken, günün birinde Hannah isimli bir öğrencinin kaybolması her şeyi değiştirir. Evan'ın eşi Ellen, onun kampüste geçirdiği uzun saatlerle ilgili kuşkulanmaya başlarken, dedektif Malloy da kritik bir kanıtın ele geçirilmesiyle birlikte Evan'dan şüphelenmeye başlar. Hannah'nın kayboluşunda baş şüpheli haline gelen Evan'ın sorunları artık akademik düzeyde değil, ölüm-kalım düzeyinde olacaktır...” Madame; “Heyecanını kaybetmeye başlamış evliliklerine hayat öpücüğü vermek isteyen Anne (Toni Collette) ve Bob (Harvey Keitel) çifti Amerika'dan kalkıp Paris'te lüks bir köşke taşınmıştır. Bir akşam evlerinde verecekleri davette, masada 12 değil 13 kişinin bulunacağını öğrenen Anne, bu uğursuz sayıdan kurtulmak için hiçbir davetlinin tanımadığı evin baş hizmetçisi Maria'yı (Rossy De Palma) 14. kişi olarak masaya oturtmaya karar verir. Olduğundan bambaşka bir insan gibi davranmak zorunda kalan Maria'ya konuklardan David Morgan'ın (Michael Smiley) büyük ilgi göstermesi ve kısa sürede aralarında bir aşk başlaması, Anne ve Bob'un hesaplarını alt üst edecektir.” 


Ege Life | Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi


Ege Life | Temmuz Ayı Vizyon Seçkisi


Önümüzdeki ay vizyon seçkisinde tekrar görüşmek üzere, hoşça kalın! :)

Yorumlar

Yorum Yap

500