Ocak Ayı Vizyon Seçkisi

DOSYA & HABER | DOSYA || Ocak Ayı Vizyon Seçkisi
1 Ocak 2018

Ocak Ayı Vizyon Seçkisi

  • 1 Ocak 2018
  • 622 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Ocak Ayı Vizyon Seçkisi

Merhabalar ve iyi yıllar sevgili Ege Life okuyucuları!

Eğlenceler, kutlamalar ve tazeliklerle yeni yıla girdik. 2018 yılı gönlünüzce olsun! Ne istiyorsanız size getirsin ve versin! Yine de iş, aile , aşk derken siz, siz olun sanatı ihmal etmeyin. Bol bol sinemaya, tiyatroya gidin. Gidin ve bazen komik, bazen dramatik nice duygu selinde kendinizi bulun. Hem sanattan daha yol gösterici ne vardır insanın ürettiği?  

Yılın ilk haftası vizyon açısından biraz kısır görünüyor. Pek az yeni filmin vizyona girmesinin sebebi, yeni yıla girerken partilerde eğlendikten sonra biraz evde olmayı istememizi düşünmeleri olabilir mi? Yılbaşını nerede ve nasıl geçirmiş olursanız olun, sizi evden çıkaracak bir haberim var. “Arif ve 216”  filmi vizyona giriyooor! Yaşayan efsane Cem Yılmaz'ın Gora filminin devamı niteliğindeki yapım, sinema seven ya da pek arası olmayan herkesin beklediği bir film. Yayınlanan kısa fragmanları bile şimdiden izlenme rekorları kıran filmin yapacağı gişe merak konumuz. Haftanın bir diğer film önerisi ise “The Vault.” “Yıllardır konuşmayan iki kız kardeş, erkek kardeşlerini kurtarmak için birlikte banka soymaya mecbur kalırlar. Ancak bu banka ve kasanın bulunduğu kısım, diğer bankalardan oldukça farklıdır.” Tercih sizin ama Arif v 2016 filminin gişesinde bir hayli kuyruk olacağı kesin! 


Ege Life | Ocak Ayı Vizyon Seçkisi


Bu kısır haftanın ardından bomba filmler bizi bekliyor. Hakan Günday'ın aynı adlı romanından uyarlanan, Onur Saylak'ın yönetmenliğini yaptığı, kadrosunda Tuba Büyüküstün'ün de bulunduğu “Daha”, Ahmet Mümtaz Taylan'ın harika oyunculuğunu izlemek için eşsiz bir fırsat! Bu güzel hafta size; Kate Winslet'ın oynadığı “The Mountain Between Us” - “Aramızdaki Sözler”, aksiyon sevenler için Liam Nelson yine döktürdüğü “The Commuter” -“Yolcu”, iki efsaneyi karşılıklı oynarken izlemek istiyoruz diyenler için ise Meryl Streep ve Tom Hanks'in başrollerini oynadığı “The Post” filmlerini sunuyor. Son olarak unutmayalım. Gupse Özay'ın kendisinin hem yazıp hem oynadığı Deliha filminin devamı “Deliha 2” yine bu hafta vizyona girecek. 


Ege Life | Ocak Ayı Vizyon SeçkisiEge Life | Ocak Ayı Vizyon Seçkisi

Ege Life | Ocak Ayı Vizyon Seçkisi19 Ocak haftasında ise bizi 50 Cent karşılıyor. “Den of Thieves” filminde Gerard Butler ile birlikte izleyeceğimiz ünlü şarkıcı, bir soyguncuyu canlandırıyor. Benim bu hafta için en şiddetli tavsiyem dünya tatlısı bir animasyon filmi olan “Coco”. “12 yaşındaki Miguel, hayranı olduğu müzisyen Ernesto de la Cruz gibi olabilmenin hayalleriyle yaşamaktadır. Ancak ailesinin müzikle ilgilenmesine yönelik anlaşılmaz bir yasağı vardır. Tuhaf olaylar sonucunda kendini Ölüler Diyarı'nda bulan Miguel, burada ailesinin mazisiyle ilgili gizli kalmış şeyleri öğrenecek, bir yandan da müzikteki yeteneğini ispatlamaya çalışacaktır.” Animasyon filmler sizi sarmıyorsa bu hafta  için bir de Türk filmi önerim mevcut. Halil Sezai, Belçim Bilgin, Cezmi Baskın ve küçük oyuncu Ataberk Mutlu'nun oynadığı “Rüzgâr” sizi bekleyenler arasında olacak. Son olarak ilginç bir yapım bekliyor bizleri. Bir internet fenomeni olan Enes Batur'un hikayesi film oldu. Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy gibi ünlü isimleri barındıran film, Enes Batur'un takipçilerini bekliyor. Ege Life | Ocak Ayı Vizyon SeçkisiEge Life | Ocak Ayı Vizyon Seçkisi

Ayın son haftasına geldiğimizde  bir devam filmi daha bizi karşılıyor. “Labirent: Son İsyan”. Kitaptan uyarlama olan filmin başrolünde yine Dylan O' Brien var. Bu hafta için tavsiyem ve benim merakla beklediğim film; “Bizim Köyün Şarkısı”... Show TV ekranlarında yayınlanan “Güldüy Güldüy Show” ekibinin elinden çıkan filmin başrolünde çocuklar var. Sadece tatlılıkları için bile izlemeye değer derim. Ayın çocuk konusuna değinen bir diğer filmi ise “Sevgisiz”- “Nelyubov” Boşanma süreci yaşayan bir çiftin, bu sevgisiz ortamda büyüyen çocuklarının, evden kaçmasını iki gün sonra farketmesiyle gelişen hikaye merak uyandırıyor.Ege Life | Ocak Ayı Vizyon SeçkisiEge Life | Ocak Ayı Vizyon Seçkisi

Film tercihiniz ne olursa olsun kalbiniz sanattan yana olsun! Önümüzdeki ay daha dolu bir vizyon seçkisinde buluşacağımızı vadedebilirim. :) 
Yorumlar

Yorum Yap

500