Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

DOSYA & HABER | DOSYA || Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019
1 Mayıs 2019

Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

  • 1 Mayıs 2019
  • 613 Görüntülenme
  • 0 YORUM
Değerli sinema severler için hazırladığımız vizyon seçkisi bu ay yine dopdolu! Her türden filme doyacağımız Mayıs ayında Türk yapımı filmler de ön planda olacak. Biraz gerilim, biraz güldürü biraz da dram içeren pek çok film beyaz perdede izlenebilecekken, macera filmleri alıp başını yürüyecek! İşte karşınızda Mayıs ayında vizyonda olacak filmlerden seçmeler...


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Claire Denis’in yönettiği High Life, özel ve önemli bir grubun hikâyesini konu edinir. Bir grup yetenekli suçlu hapse girmemek ve idam cezasına çarptırılmamak için ölümcül sonuçlar doğurması muhtemel bir uzay görevine katılmayı kabul etmişlerdir. Görevleri ise alternatif enerji kaynaklarının izini sürmek ve insan üreme deneylerinin bir parçası olmak. Monte isimli suçlu, uzay görevi başladıktan birkaç yıl sonra kızı Willow’u uzay gemisinde bir başına yetiştirmek zorunda kalıyor. Ne var ki Willow insan üreme deneyinin bir sonucu olarak dünyaya geldiği için Monte kendi isteği dışında babalık yapmak zorunda kalıyor. Fakat zaman geçtikçe Willow’a bağlanmış ve hayatında ilk defa gerçek aşkı hissetmeye başlamıştır. 
İlk Gösterim Tarihi: 3 Mayıs 2019 

Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Charlize Steron’un güzelliği ile göz doldurduğu Long Shot, Mayıs başında sinema severlerle buluşacak. Filmde, bir siyasi gazeteci, hâlihazırda hükümette mühim bir görevde olan eski bir bebek bakıcısı ile bağlantı kurmaya çalışır. Jonathan Levine'in yönettiği filmin başrolünde ünlü oyuncular Charlize Theron ve Seth Rogen yer alıyor. Filmin senaryosunu ise Dan Sterling kaleme aldı. 

İlk Gösterim Tarihi: 3 Mayıs 2019

Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Polisiye ve gerilim severlerin tutkunu olacağı Suikastçı, polisiye dalında önemli bir yer edinecek gibi duruyor. Filmde, Michael’ın babası, o çocukken uyuşturucu skandalından hüküm giymiş bir dedektiftir. Cleveland polis departmanında göreve başlayan çaylak dedektif Michael, ölmüş babasının gölgesinden çıkmak için çabalamaktadır. Babasının meslekten men edilmesine neden olan skandalı sorma imkânı bulamayan Micheal, hayatını onun gölgesi altında yaşamaktan fazlasıyla bunalmıştır. Şimdi ise babasının gölgesinden kurtulmak ve kendini katılmak için eline büyük bir fırsat geçer. Polisin elinde bulunan 1 milyon değerindeki uyuşturucu çalınıp, üstüne davayı yürüten dedektif ölünce Micheal davayı almak için amirine yalvarır. Eline geçen fırsatı kaçırmak istemeyen Michael, davayı almayı başarınca hızla çalışmalara başlar. Soruşturma ilerledikçe davanın asıl yüzünü öğrenen Michael, bu süreçte gerçeklerin ortaya çıkmasını önlemeye çalışan suikastçılarla savaşmak zorunda kalır. 
İlk Gösterim Tarihi: 3 Mayıs 2019

Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019


Türk yapımlarından olan Kulyas: Lanetin Bedeli, genç yetenekleri buluşturuyor. Kulyas kabilesinin cinleri, yüzyıllar önce büyücü Potifar tarafından hapsedilmiştir ancak insanoğlunun hırsı onların yüzyıllar sonra serbest kalmasına neden olur. İnsanlarla bedeli oldukça ağır olan bir anlaşma yapan cin kabilesinin lideri Mureh, her yıl bir insanı kurban olarak alacak ve aldığı bedeni insana dönüştürecektir. Ancak bu kurban ile birlikte, insanların hırsları da alınmış olur. Yıllar boyu yüzlerce can alan ve yine de doymayan Mureh, yeni kurbanların gelmesini beklemektedir. Tam da bu sırada Anıl, Görkem, Beyza ve Defne adında dört genç, fotoğraf yarışması için Mureh’in yaşadığı kasabaya gelir. Kalacakları oteli bulamayan gençler, çareyi köyün hocası Kanber’den yardım istemekte bulur. Hoca tarafından misafirhaneye yerleştirilen gençler, burada cinlerin vahşeti ile karşı karşıya kalacaktır. 
İlk Gösterim Tarihi: 10 Mayıs 2019


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Korku filmlerinden bir diğeri olan Temizlikçi’de ise, Alice, kendisini erkek arkadaşıyla olan ilişkisinden uzaklaştırmaya çalışan genç bir kadındır. Sevgiye bağımlı biri olan Alice için bu süreç pek de kolay geçmez. Bu sırada evinde temizlik yapmaya gelen Shelly adındaki kadınla iletişim kurmaya başlar. Yüzünde yara izleri olan Shelly’ye yardım etmeye çalışan Alice, zaman geçtikte onunla daha yakın bir ilişki kurmaya başlar. Shelly ile kurduğu arkadaşlıktan memnun olan Alice, çok geçmeden yeni arkadaşı ile ilgili korkunç gerçekleri öğrenir. 
İlk Gösterim Tarihi: 10 Mayıs 2019

Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Aksiyon ve dramaya doyacağımız Mayıs ayının bir diğer aksiyon filmi ise Ying. Genç ve ne yapacağı kestirilemeyen bir kral tarafından yönetilen Pei Krallığı’nda, askeri kumandan içten ve dıştan tehlike ile karşı karşıyadır. Ancak onun gizli bir silahı vardır; gölge. Bu yöntem sayesinde, hem Pei’nin düşmanlarını hem de kralı kandırabilecektir. Takıntı hâline getirdiği rakip krallığı ele geçirmeyi planlayan kumandan, bu zamana kadar hiç görülmemiş, baş döndürücü bir saldırı gerçekleştirmek için, eşi (gölge) ve iki krallığın da kralına yönelik bir planı uygulamaya başlar.
İlk Gösterim Tarihi: 10 Mayıs 2019

Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Minikler için harika bir animasyon filmi olan Louis & Luca ve Sevimli Uzaylılar anne ve babaların da ilgisini çekecek cinsten. Ay’a yapılacak olan bir yolculukta Norveç ekibinin başında, Flaklypa köyünden çıkmış parlak mucit Reodor vardır. Cesur astronot Nolan’ın bu macerasında yanlış gidecek bir şey olmayacağı düşünülse de pek çok şey beklendiğinden farklı gelişir. Nolan ve arkadaşı Louis’i Ay’a yaptıkları bu yolculukta birçok sürpriz beklemektedir.
İlk Gösterim Tarihi: 17 Mayıs 2019

Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Mayıs ortasında vizyona girecek Sunset ise, I. Dünya Savaşı öncesinde Macaristan'da yaşayan genç bir kızın, yaşadığı onca şeyin ardından korkusuz bir kadına dönüşümünü konu ediyor.
İlk Gösterim Tarihi: 17 Mayıs 2019

Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Fantastik yapım Sınır, Tina’nın öyküsünü konu ediniyor. Genç bir kadın olan Tina gümrük memuru olarak çalışır. Hem iş arkadaşları hem de çevresindekiler onun tuhaf biri olduğunu düşünür. Fakat Tina işinde oldukça başarılıdır. Altıncı hissi sayesinde kaçakçıları kolayca ortaya çıkarır. Bir gün gizemli bir adam olan Vore ile karşılanca işler biraz karışır. Tina adamın bir şey sakladığından emindir fakat bunu bir türlü ispatlayamaz. Bu olay Tina’nın hayatını sorgulayıp gerçeklerle yüzleşmesine neden olur.
İlk Gösterim Tarihi: 24 Mayıs 2019

Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Mayıs sonunda beyaz perdede bulacağımız animasyon filmlerinden bir diğeri ise, Acemi Kaşifler: Görevimiz Kocaayak. Filmde genç ve acemi bir dedektifin yolu yanlışlıkla yerel bir üniversitede çalışan antropoloji hocasıyla kesişir. Hayırsever birisi tarafından desteklenen Nelly ile obsesif Simon kendilerini kanıtlamak için bir maceraya başlarlar. Simon bir kaşifin eski günlüğünü rehber alarak ilerlediği yolda, efsanevi yaratığın inine doğru ilerlerken Nelly, bilgeliği ile onu bir dizi tehlikeden kurtarmaya çalışacaktır.
İlk Gösterim Tarihi: 31 Mayıs 2019

Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi 2019

Ma, orta yaşlarındaki bir kadın ile arkadaşlık kuran bir grup gencin başlarına gelen olayları konu ediyor. Ohio’da yaşayan Sue Ann, kendi dünyasında yaşayan, orta yaşlardaki yalnız bir kadındır. Bir gün kasabaya yakın zamanda taşınmış olan Maggie adında bir kız ve onun arkadaşları ile tanışır. Aileleri ile birlikte yaşayan gençler, üzerlerindeki baskıdan fazlasıyla bunalmıştır. Tam da bu sırada evinde büyük bir parti düzenleyen Sue, gençlerin de aralarına katılmasını ister. Bu davet Maggie ve arkadaşları için kaçırılmayacak bir fırsattır. Gençler, başlarına geleceklerden bîhaber, partide Sue ile birlikte gönüllerince eğlenir. Sue ile tanıştıkları için kendilerini şanslı hisseden gençler, bir süre sonra tuhaf şeyler yaşamaya başlarlar. Sue’nun gösterdiği yakınlık bir süre sonra takıntılı bir hâl almaya başlayınca, gençler kendilerini büyük bir girdabın içerisinde bulur. 
İlk Gösterim Tarihi: 31 Mayıs 2019

Hazırlayan ve Derleyen: Damla Kılınç - Dilata İlayda Özsoy

Yorumlar

Yorum Yap

500