Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi

DOSYA & HABER | DOSYA || Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi
1 Mayıs 2018

Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi

  • 1 Mayıs 2018
  • 628 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Yine bir Vizyon Seçkisinde sizinle buluşabilmek büyük mutluluk sevgili Ege Life okuyucuları. :) 
Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


Mayıs ayının ilk haftasında tavsiye edebileceğim üç film bulunmakta… 


Doğruluk mu Cesaret mi? (Truth or Dare), Meksika'da tatilde olan bir grup genç, popüler gençlik oyunlarından 'Doğruluk mu, cesaret mi' oyununu oynarlarken tanımlanamayan bir varlığın etkisi altına girerler. Bu varlık, doğruluk kısmında yalan söyleyen, cesaret kısmında yapması gerekeni yapmayanları ölümle cezalandırmaktadır. Üstelik bir kez başladıktan sonra bu oyunu bitirmek hiç de kolay değildir.


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


Suç Takımı (Den Thieves), Son derece elit soygunculardan oluşan Merrimen'in (Pablo Schreiber) çetesi, birkaç kişinin hayatını kaybettiği çok büyük bir soygunu gerçekleştirmiştir. Bu soygunun arkasından da peşlerine Los Angeles Polisi'nin Nitelikli Suçlar Birimi, yani Nick Flanagan (Gerard Butler) düşer. Çete zor duruma düşse de daha önce hiç başarılmamış bir şeyi yapmaya, Merkez Bankası'nı soymaya karar vermiştir.


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


Taksi 5, Marsilya Polis Teşkilatı'na tayin olan Sylvain Marot (Franck Gastambide), şehirde Ferrari'leriyle terör estiren İtalyan bir soygun çetesini çökertmekle görevlendirilir. Bu amaçla efsanevi taksici Daniel'in yeğeni Eddy (Malik Bentalha) ile unutulmaz beyaz taksiyi yeniden ortaya çıkarırlar.


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


Mayıs ayının ikinci haftası ise bizi dört güzel filmle karşılıyor.


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


10x10 Karısını bir hastanede şüpheli bir şekilde yitiren Lewis (Luke Evans), sıradan gibi gözüken bir hayat yaşasa da içinde sakladığı intikam ateşini zapt etmekte çok zorlanmaktadır. Hastanenin bu konudaki tek vukuatının eşi olmadığını öğrendikten sonra intikam almak için hastanenin hemşiresi Cathy'i (Kelly Reilly) uzun bir süre yakından takip eder ve bir gün kaçırır. Maksimum koruma önlemlerine sahip, ses geçirmez duvarlarla çevrili evde Lewis, 10 metrekarelik bir hücrede tuttuğu Cathy'den bir şeyleri itiraf etmesini beklerken çok daha çirkin gerçeklerle karşılaşır.


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon SeçkisiAşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok Boşanmış cinayet masası dedektifi Salim (Fatih Artman), bir süredir yaşadığı göz probleminin düzelmeyeceğini ve yakın bir gelecekte tamamen kör olacağını öğrenmiştir. Bunun şokuyla mücadele eden Salim, bu sırada gerçekleşen bir cinayeti çözmeye çalışırken başka gözleri görmeyen insanlarla etrafının sarıldığını fark eder. Bu ortamda Salim'in de körlüğü giderek artacaktır.


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


Hemşire, Leyla (Evren Duyal), kocasında şiddet gördüğü mutsuz bir evlilik batağına saplanmış, hayattaki tek teselliyi ve heyecanı sürekli diyet ve spor yaparak arayan bir hemşiredir. Cezaevlerinde yapılan bir operasyonun ardından F Tipi Cezaevi sistemini protesto eden mahkumlardan bir tanesinin çalıştığı kuruma getirilmesiyle çok farklı bir insanla tanışma fırsatını bulur. İnandığı doğrular uğruna büyük fedakarlıkları göze alabilen Kerem'le (Sermet Yeşil) konuştukça, onun hastanede tutulduğu odada daha çok zaman geçirmek isteyecektir.


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


Eyvah Anne Oluyorum (Telle mère, Telle fille), Avril (Camille Cottin) disiplinli, tertipli bir kadındır. Annesi Mado (Juliette Binoche) ise tam tersine vurdumduymaz, kafasına göre takılmayı seven orta yaşlı bir kadındır. Günün birinde Avril hamile olduğunu ailelere duyurduğunda Mado hariç herkes bu habere çok sevinir. Mado kendini büyükanne olmaya hazır hissetmemektedir. Bu durum anne ve kızı arasında küçük sürtüşmeler yaratır. Ancak kısa bir süre sonra Mado'nun da hamile olduğu ortaya çıkınca işler çok daha fazla karışacaktır.


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


Baharın bitişi, e yazın da başlangıcı olan bu ay içinde vizyon da biraz düşüyor sevgili okur. Malum kum, deniz, güneş herkesin gönlünde taht kuruyor. Deniz olmasa bile çimenlerde oturup günün tadını çıkarmak… Mayın ayının tam ortasına geldiğimizde ise size tek bir film önerebiliyorum. Tek bir film ama birçok filme değer! 


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


Deadpool 2 Deadpool, kahramanlık işlerini devam ettirmekte, bir yandan da gündelik hayatını sürdürmektedir. Kız arkadaşı Vanessa'yla mutlu bir ilişki sürdüren Deadpool'un düzeni, gelecekten gelen Cable'ın ortaya çıkışıyla sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir. Deadpool, Cable'ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekibi toplar ve bu aykırı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool'la birlikte maceraya atılır...


Ege Life | Mayıs Ayı Vizyon Seçkisi


Mayıs ayının son haftası bizi vizyon adına diğer haftalara göre biraz daha güldürmemiş olsa bile Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, varsın çok film olmasın ben tek başıma da yeterim dercesine bütün haftayı sırtlıyor. Tavsiyem hâlâ Star Wars izlememiş olanların bu vizyonu boş geçen Mayıs ayını değerlendirip bir an önce seriyi bitirmesi! Önümüzdeki ay daha dolu bir vizyon seçkisi umarak size güle güle diyorum sevgili okur! 


Yorumlar

Yorum Yap

500