Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

DOSYA & HABER | DOSYA || Eylül Ayı Vizyon Seçkisi
1 Eylül 2019

Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

  • 1 Eylül 2019
  • 529 Görüntülenme
  • 0 YORUM

 

Sonbahar geldi çattı. Güzel yaz tatili sona erdi ve pazartesi sendromları gittikçe ağırlaştı. Ama neyse ki artık siz çalışırken kimse tatile gidemez. :) Herkes tatilden döndüyse şimdi soluğu sinemalarda alma zamanı! Boş vakitlerde yeterince yüzüp, D vitaminine doyduysak sizler için harika 10 film önerimiz var.

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

Ay başında pek çok yeni film vizyona girecek. Bu ay oldukça bereketli bir aya benziyor. Her türden filme yer verecek beyaz perdeler ilk olarak bir devam filmi olan It: Chapter Two ile sevenlerini karşılayacak. Vahşet hikâyeleriyle tanınan Pennywise adındaki şeytan palyaçonun musallat olduğu bir grup çocuğun hikâyesini konu edinen, Stephen King'in aynı adlı romanından uyarlanan It'ın devam filmi It: Chapter Two, aradan geçen 27 yılın ardından gelen bir çağrıyla yeniden bir araya gelen Ezikler Kulubü üyelerinin devam eden hikâyesini anlatıyor.

İlk Gösterim Tarihi: 6 Eylül 2019

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

Yine ay başında yabancı bir komedi ile buluşuyor olacağız. En güzel hikâyelerin çocuklarla yaşandığı gerçekten doğru olmalı. İlk Cuma günü beğeniye sunulacak Uslu Çocuklar sizleri güldürürken düşündürecek. Seth Rogen ve Evan Goldberg'in yapımcılığını üstlendiği, The Office dizisinin yazar ve yapımcıları Gene Stupnitsky ile Lee Eisenberg'in senaryosunu kaleme aldığı Good Boys, altıncı sınıf öğrencisi üç yakın arkadaşın, okulu astıkları günün zıvanadan çıkması sonrası yaşadıklarını anlatıyor.

İlk Gösterim Tarihi: 6 Eylül 2019

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

Yine ayın ilk haftası Türk yapımı bir macera filmi vizyonda olacak. Macera ve polisiye severler için oldukça heyecanlı bir film olan 45-25 Kusursuz Cinayet, sosyal medya fenomenlerinin öldürülmesi üzerine bir kurgu yapımı. 9. Sosyal Medya Ödülleri töreninde ödül alan sosyal medya fenomenleri acımasızca öldürülürken, işlenen her cinayetin ardından elde edilen kanıtlar, katilin bir sonraki kurban olduğunu göstermektedir. O güne kadar yüzlerce cinayeti aydınlatmayı başaran İstanbul Cinayet Büro dedektifleri, ilk defa arkasında iz bırakmayan zeki bir katil ve çözülmesi imkânsız gibi gözüken bir bulmacayla karşı karşıyadırlar. Ya halka tamamlanmadan katili yakalayacak ya da dünyanın ilk kusursuz cinayetler serisine tanıklık edeceklerdir!

İlk Gösterim Tarihi: 6 Eylül 2019

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

80’li yıllarda Amerika’yı etkileyen gerçek bir hikayeyi izlemek isteyenler sinemalara! Zira ay başında vizyone girecek Düzenbazlar Kulübü, Harvard mezunlarının dolandırıcılık sistemini konu ediniyor. Borsada çalışan Joe Hunt ve eski okul arkadaşı Dean Karny, şehrin en varlıklı yatırımcılarından Ron Levin’in çılgın fikirleriyle BBC adlı bir saadet zinciri kurarlar. Ancak gerçekte kimin dolandırıldığı, kimin kime oyun oynadığı belli değildir. Şehrin jet sosyetesinden, devasa şirketlerden BBC’ye yatırım teklifleri yağmakta; insanlar emeklilik günleri, çocuklarının eğitimi için yaptıkları birikimleri bu esrarengiz zincire teslim etmektedir. Genç milyarderlerin dizginsiz hırsı ile şirketleri kısa sürede Los Angeles’ın yıldızı hâline gelince, FBI’ın radarına girmeleri de çok sürmeyecektir.

İlk Gösterim Tarihi: 6 Eylül 2019

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

Çocuklarını alıp sinemaya gitmek isteyerek birkaç huzurlu saat geçirmek isteyen ebeveynler burada mı? İşte sizlere harika bir animasyon filmi; Sevimli Evcil Hayvanlar. Çocuklar evde yalnız kalan 3 hayvanın hikâyesine adeta kilitlenip kalacak. Sahipleri işe gidince evde yalnız kalan bir köpek, bir kedi ve bir papağanın en komik, en çılgın ve en evcil hayvanın kim olduğuna karar verirken yaşadıkları sizleri de oldukça eğlendirecek.

İlk Gösterim Tarihi: 13 Eylül 2019

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

Yolunu kaybetmiş bir adamın hikâyesini konu edinen Eşanlamlılar, bir türkü kendini ait hissedemeyenlerin dramını anlatıyor. Filmin başkarakteri Yoav, hiç hazzetmediği ülkesi İsrail’den, sonuna kadar benimsemeye karar verdiği Paris’e taşınır. Kökenlerini silmek, Fransız olmak, Père Lachaise mezarlığına gömülmek ister ama özü, bedenindedir, çifte kimliği onu hiç bırakmaz.

İlk Gösterim Tarihi: 13 Eylül 2019

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

Ay sonuna doğru Brad Pitt ile yeniden buluşacağımız yepyeni bir gerilim ve bilim-kurgu filmi olan Yıldızlara Doğru ile karşılaşacağız. Muazzam oyunculuğu ile parlayacak olan Brad Pitt’i başrolde izlemeyi özlemişiz. Yıldızlara Doğru, astronot Roy McBride'ın yolculuğunu anlatıyor. 20 yıl önce uzayda hayat aramak için çıktığı görevde kaybolan babasını galakside aramaya başlayan Roy, kayıp babasını bulmak ve gezegenimizdeki hayatı tehdit eden bir gizemi çözmek için güneş sisteminin dışına yolculuk ediyor. Yolculuğu, insanın varlığının doğasına ve kozmostaki yerimize meydan okuyan sırları ortaya çıkarıyor.

İlk Gösterim Tarihi: 20 Eylül 2019

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

Fedakar bir anne ile kızının dramını konu edinen dram filmi Annem, ay sonunda sinemalarda gözyaşlarına sebep olacak. Evladı için imkânsızlıkları mümkün hâle getiren fedakâr bir anne, annesinden utanan ve bir an önce kurtulmak isteyen genç kız... Üniversite ile başlayan yolculuğu Nazlı’yı büyüdüğü köyden uzaklaştırmıştır. Fakat yıllar sonra doğduğu köye, annesine geri dönmek ister.

İlk Gösterim Tarihi: 20 Eylül 2019

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

Ve işte beklenen film nihayet geldi! Elektrik Savaşları günümüzün de net büyük tartışma konusu olan Edison-Tesla mücadelesini konu ediniyor. En hayran olduğumuz oyuncuların beyaz perdede buluşacağı filmde, muazzam oyunculuklar seyredeceğiz. Thomas Edison, George Westinghouse ve Nikola Tesla... Endüstriyel çağın en büyük mucitlerinden üç kahraman. 19. yüzyıl sonlarında elektrik sistemi üzerine, adeta bir savaşı andıran kıyasıya bir rekabete girişirler. Entrikalarla dolu süreçte rakiplerini alt eden isim, 1893 Dünya Fuarı’nı aydınlatacak akım türünün patent sahibi olacaktır. Kazanan tarihin akışını, dünyanın kaderini değiştirecektir.

İlk Gösterim Tarihi: 20 Eylül 2019

 

Ege Life | Eylül Ayı Vizyon Seçkisi

 

Bu ayın son filmi ise kalbinizi eritecek. Yağmurda Yarış Sanatı, Garth Stein'in yayımlanır yayımlanmaz en çok satanlar listesine giren ve tam 23 dile çevrilen kitabı The Art of Racing In The Rain'den uyarlanan film, Enzo isimli yaşlı bir golden cinsi köpeğin gözünden, insan hayatına şefkatli bir bakış atıyor. Enzo tüm hayatını, çevresinde akıp giden dünyayı gözlemleyerek ve bir araba yarışçısı olan sahibi Denny, onun beyin tümörü savaşı veren eşi Eve ve kızları Zoe'den oluşan ailesinden aldığı hayat derslerini uygulayarak geçirmektedir.

İlk Gösterim Tarihi: 27 Eylül 2019

 

  • Damla KILINÇ

Yorumlar

Yorum Yap

500