Dinamik Veri Koruma Dönemi Başlıyor

 |  || Dinamik Veri Koruma Dönemi Başlıyor
1 Aralık 2019

Dinamik Veri Koruma Dönemi Başlıyor

  • 1 Aralık 2019
  • 603 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Siber güvenlikteki geleneksel “engelle” ya da “izin ver” yaklaşımı, her 39 saniyede bir siber saldırının gerçekleştiği günümüzde BT güvenliği departmanlarını uyarı ve alarmlara boğmaktan başka bir işe yaramıyor. Forcepoint Dinamik Veri Koruma, akıllı makine öğrenme teknolojilerinin desteği ile analiz yaparak risk seviyesi belirli bir seviyenin üzerine çıktığında otomatik müdahale edebiliyor.

Mobil iş gücünün şirketler için önem kazanması ile çalışanların, cihazların ve verilerin karşı karşıya kaldığı tehditlerin sayısı hızla artıyor. Dinamik veri koruma, insan odaklı davranış analizi ve makine öğrenimi teknolojisinin gücünü bir araya getirerek siber güvenlik alanındaki yeni yaklaşımın temelini oluşturuyor.

Her 39 Saniyede Bir Siber Saldırı Gerçekleşiyor

Araştırmalar, siber tehditlerinin sayısının hızla arttığını gösteriyor. Durumun ciddiyetini Maryland Üniversitesi’nin çalışması ortaya koyuyor; buna göre internete bağlı cihazlar ortalama 39 saniyede bir siber saldırıya maruz kalıyor. Hervajec Group’un 2019 Siber Suçlar Raporu, her 14 saniyede bir fidye saldırısının gerçekleştiğini gösteriyor. Dosyalar ve verilerde de durum farklı değil. Varonis’in Veri Risk Raporu’na göre aralarında sağlık ve finans kayıtlarının da bulunduğu her 5 dosyadan 1’i her yerden erişime açık saklanıyor.

 

 


Yorumlar

Yorum Yap

500