Evinizde Spa’da Hissetmek Mümkün!

DEKORASYON |  || Evinizde Spa’da Hissetmek Mümkün!
1 Ağustos 2019

Evinizde Spa’da Hissetmek Mümkün!

  • 1 Ağustos 2019
  • 564 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Her şeyden önce temiz ve düzenli bir banyo oldukça rahat ve keyifli hissettirecektir. Ancak sizin için öyle banyo fikirleri derledik ki, bunları uyguladığınızda kendinizi adeta bir spa keyfinde hissedeceksiniz. İşte karşınızda evinizin içinde küçük bir spa deneyimi için ipuçları!

Tek Renk Kullanın

Eğer çok sevdiğiniz bir renk varsa neden onu küçük küçük kullanasınız. Renk kullanımınızı abartın! Sıkıcı olmadan tek bir ton üzerinden tasarım yapmak işleri her zaman daha kolay hale getirebilir. Banyonun tamamında aynı malzeme kullanmak zorunda değilsiniz. Bir renk ve çeşitli malzemeler!

Mimari Detaylara Özen Gösterin

Bu gördüğünüz tasarım Commune Design’a ait. Ekip dikkatimizi kapıları oluşturan kemerlere doğru çekerek, tarzını vurgulamayı tercih etmiş. Tasarlanmış düzen benzersiz ve özeldir, üstelik yaşanabilir ve rahat hissinden de kopmaz!

Doğal Malzemelerden Yana Olun

Eviniz muhteşem doğal notalarda bezeniyorsa, bu nosyonları mutlaka ön planda tutun. Tuğla ve taş gibi malzemeler mekana yüksek oranda boyut katar. Özellikle banyonuzdaki taş malzemeler gerçek spa deneyimi için öncülük edecektir.

Köşeleri Canlandırın

Ölü alanlar olarak nitelendirebileceğimiz köşeler, daime tasarımın çok düşünülmesi gereken alanlarından biri olarak karşımıza çıkar. Banyonuzda bu noktaları iyi değerlendirmelisiniz. Hali hazırda kullanmadığınız bir köşeye bambu yerleştirmeyi deneyin!

Tavanı Renklendirin

Banyonuzun tavanını boyamayı hiç düşündünüz mü? Parlak bir tavan çağdaş ve taze hissettirirken, duvarlarda uygulayacağınız pastel tonlar mekânı zamansız ve nötr bir havaya sokacaktır. Bu da oldukça önemli bir rahatlama objesi olarak banyonuzda karşınıza çıkacak.

Küveti Yıldızlaştırın

Küveti tam ortaya koymak bir çözüm olabilir; mesela! Banyonuzda bir küvet var ise çok şanslısınız zira siz evinizde spayı zaten hissediyor olmalısınız. Güzel ve şık bir küvet banyolarda olmazsa olmaz diyebiliriz.

Cam Kapılar Kullanın

Eğer banyo mekânınız büyükse ya da büyütülebiliyorsa mutlaka büyütün. Romantik ve açık bir atmosfer için de cam kapılar kullanmayı mutlaka düşünün. Cam kapılar dikkati küvete çekmenizde de büyük rol oynayacaktır.

Kaynak: www.housebeautiful.com

  • Damla KILINÇ

Yorumlar

Yorum Yap

500