“ÇANAKKALE” Seyirciyle Buluştu

 |  || “ÇANAKKALE” Seyirciyle Buluştu
7 Nisan 2017

“ÇANAKKALE” Seyirciyle Buluştu

  • 7 Nisan 2017
  • 505 Görüntülenme
  • 0 YORUMGezer Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, geleneksel hale getirdikleri sene sonu gösterilerinden birini daha gerçekleştirdi. Her dönem sonunda düzenlenen etkinlikler, farklı senaryolar ile birleştirilerek sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Bu yıl “Çanakkale” isimli gösteri sergilendi.102. yıl dönümü şerefine Çanakkale Zaferi'ni dans ile birleştiren eğitmen Oğuz Yanardağ,Türk Halk Oyunları'nı7'den 70'e herkese sevdirmeyi başardı. Doksan sekiz kişinin görev aldığıbu gösteri, altıaylık çalışma döneminden sonra seyircilerin karşısına çıktı. “Çanakkale”yi izleyen seyirciler, gözyaşlarına engel olamadı ve muhteşem gösteri ayakta alkışlandı.

Şimdiye dek birçok farklı gösteri gerçekleştiren Gezer G.S.Kulübü eğitmeni Yanardağ, “Kurulduğumuz yıldan itibaren beş büyük gösteri düzenledik. Bu sene ise sezonumuzu 'Çanakkale' ile kapatıyoruz. Her yeni dönemde daha büyük gösteriler sergilemek hedefimiz.'' şeklinde konuştu. Ekip; 2013'de “Anadolu'dan Batı'ya”, 2014'de “Deniz ile Alexis”, 2015'de “Eski Bayramlar” ve 2016'da “7 Kocalı Hürmüz” ile izleyici karşısına çıkmış ve bu gösteriler izleyiciler tarafından çok beğenilmişti. Bu yıl “Çanakkale” ile seyirci karşısına çıkan Gezer G.S.Kulübü, bu anlamlı gösteriyle de beğenileri üzerine topladı.

Deniz Baykal Kültür Merkezi'nde sahne alan “Çanakkale”, yoğun istek üzerine yeniden sahneye çıkacak. Eğitmen Oğuz Yanardağ, sonraki dönemlerde ekiplerine katılıp yeni projelerde yer almak isteyenlerin, 0507 409 8316 ve 0545 388 7924 numaralı telefonlardan iletişime geçebileceklerini belirtti.Yorumlar

Yorum Yap

500