ÇAĞRI: “Müziğe Yatırım Yapan Kimse Yok”

 |  || ÇAĞRI: “Müziğe Yatırım Yapan Kimse Yok”
1 July 2020

ÇAĞRI: “Müziğe Yatırım Yapan Kimse Yok”

  • 1 July 2020
  • 638 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Süleyman Gülen

Fotoğraf: Nihat Odabaşı

Uzun zaman sonra çıkardığı “Dip” parçası ile yeniden listelerde yerini alan Çağrı, bir süre oyunculuk ve besteler yaptıktan sonra içine sinen bir şarkı bulamadığı için Sezen Aksu’ya ait olan “Dip” parçasına kadar beklediğini belirtti. Müziğe yatırım olmamasından da dert yanan Çağrı, “80’ler ve 90’lar müziğin en çok desteklendiği dönemlerdi” dedi.

 

“BU BENİM OLMALI DEDİM”

 

İlk kez sözleri Sezen Aksu’ya ait bir parça seslendirdiniz. Önceki çalışmalarınızdan da farklı bir tarzda oldu. Duygularınızı paylaşır mısınız?

Sezen Aksu'nun bestesi diye bakmadım açıkçası, şarkıyı duyduğum anda bu benim olmalı dedim. Beni kırmayıp bu güzel şarkıyı verdiği için Sezen Aksu'ya binlerce kez teşekkür ederim.

 

Ege Life | ÇAĞRI: “Müziğe Yatırım Yapan Kimse Yok”

 

“Kapıyı Kapat” ile muhteşem bir çıkış yakalamıştınız. Dip parçasını çıkartmak için neden bu kadar beklediğinizi öğrenebilir miyiz?

Kapıyı Kapat'ın içinde bulunduğu Çağrı albümünden sonra üç single daha yaptım. Daha sonra bir süre oyunculuk yaptım, besteler yaptım, başkalarının çalışmalarını dinledim ama tam olarak içime sinen bir şarkı bulamadım. Dip'e kadar böyle geçti.

 

Ege Life | ÇAĞRI: “Müziğe Yatırım Yapan Kimse Yok”

 

“KİMSE YETERİNCE DESTEK GÖRMÜYOR”

 

Son dönemlerde çıkış yapan genç şarkıcıların yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

Eski ya da yeni şarkıcılar diye ayırmıyorum. Kimsenin yeterince destek gördüğüne inanmıyorum. Müzik adına çok bir şey yapıldığını düşünmüyorum. 80’ler ve 90’lar müziğin TV ve radyolar tarafından en çok desteklendiği dönemlerdi. Eskiden yapımcılar da sanatçılara destek oluyordu şimdi müziğe yatırım yapan kimse yok maalesef.

 

Ege Life | ÇAĞRI: “Müziğe Yatırım Yapan Kimse Yok”

 

“İYİ Kİ İZMİR’DE DOĞMUŞUM”

 

İzmir doğumlusunuz, sizin için müzik ve İzmir bağlamını sorsak nasıl değerlendirirsiniz?

Annemden de bildiğim kadarıyla İzmirlilerin kulakları ve müzik bilgileri çok iyidir ve İzmir’deki konserlerin çok keyifli olduğunu izleyerek büyüdüğüm için biliyorum. Aynı zamanda İzmir’den bildiğiniz üzere çok iyi müzisyenler çıkar. O zaman iyi ki İzmir’de doğmuşum ben de değil mi? (gülüyor)

 

Ege Life | ÇAĞRI: “Müziğe Yatırım Yapan Kimse Yok”

 

“AYRIM YAPMADAN HER MÜZİĞİ DİNLEYİN”

 

Gelecek planlarınızı öğrenebilir miyiz?

Yeni şarkım bitmek üzere, yakın zamanda onu çıkarmayı planlıyorum. Daha sonra da ara vermeden yeni şarkılar yapmak istiyorum. Sosyal medyayı yeni kullanmaya başladım Instagram ve YouTube hesaplarım için akustik videolar hazırlamak istiyorum.

 

 

Ege Life okuyucuları için neler söylemek istersiniz?

Bütün dünyanın içinde bulunduğu bu zor dönemde hepimize en iyi gelen şeylerden birinin müzik olduğunu düşünüyorum. Bütün Ege Life okuyucularına ayrım yapmadan her tür müziği dinlemelerini öneriyorum. Çünkü müzik çok evrensel bir şey ve insanın ruhuna iyi geliyor.

 

 

  • Süleyman GÜLEN

Yorumlar

Yorum Yap

500