Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

 |  || Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri
1 Ocak 2020

Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

  • 1 Ocak 2020
  • 555 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Moda, içsel benliğin dışa dönük bir ifadesidir ve burç işaretinize dayanarak ne giymeniz gerektiğini belirlemek, gizli özelliklerinizi göstermenin harika bir yoludur. Bu, tüm koçların büyük boynuzlarla dolaşması gerektiği veya balıkların her zaman yanardöner skalaları sallaması gerektiği anlamına gelmez. Burçlar kişiliğinize göre ne giymeniz gerektiğinin yalnızca eğlenceli bir parçası.

Hangi tarihsel moda trendi burcunuzla eşleşiyor hiç merak ettiniz mi? Burçların moda trendleri üzerindeki etkisi yıllardır konuşuluyor. Yıldızların ve ayın tarzımızı son derece etkilediğini bilmeyen kalmadı. Peki siz de tarihsel moda akımlarının burcunuzla olan ilişkisini merak ediyor musunuz? İşte sizin için derlediğimiz içeriğimiz bu soruya çok net bir cevap veriyor.

 

Koçlar Crakow’lar ile Kendilerine Olan Güvenlerini Gösteriyordu.  

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Kendine güvenen Koç, doğal davranışlarını tamamlayan modayı tercih ediyor. İnsanlara bakmaları için yalvarmak yerine "Bunu giyecek kadar kendimden eminim" diyen rahat kıyafetlere ihtiyaçları var, bu yüzden crakowlar bu işaret için çekici bir tarihsel eğilim. Bu sivri uçlu ayakkabılar çoğunlukla şekillerini daha iyi tutabilmek için yosun gibi bir malzeme ile doldurulmuştur; çünkü daha uzun süre kaldıkça, burun daha yüksek olur. Koç'un enerjisi ve kararlılığı, diğer burçların pek cesaret edemeyeceği crakow’la mükemmel bir uyum yakalayabilir.

Boğalar Ancak Bir Panniers ile Lüksü Vurgulabilir.

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Boğaların inatçı bir algısı olduğu bilinmektedir. Onları, 18. Yüzyılda panniers ile mükemmel bir eş yapan budur. Bir kadının kalçalarını vurgulama niyetinde olan panniers, abartılı bir siluet oluşturmak için belin iki tarafına da oturan sepet benzeri kombinezonlardır. Vücudu çok geniş yaptıkları için kapıdan geçmeyi zorlaştırabilirler. Daha az cesur bir boğa, onları giymeyi reddetmeye meyilli olabilir; ancak Boğalar, her zaman kararlıdır. Güzel kıyafetlere olan ilgileri göz önüne alındığında, bir boğa, en büyük kombinezonu seçecektir.

En Yüksek Platformlar İkizlere!

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

İkizler burcuna münasip kişiler, nazik davranırlar, ama biraz gergindirler. 16. yüzyıldan kalma bir ayakkabı olan chopines giymek bugünün İkizler burçları için mükemmel bir cesaret ve zariflik karışımıdır. Başlangıçta kadınların ayaklarını Venedik'in çamurlu sokaklarından uzak tutmak için icat edilen ayakkabılar, genellikle başkalarının da yardımıyla hafif bir adım gerektiren yüksek platformlara sahiptir. İkizler kararsızlık ve tereddüt etme eğiliminde olabileceği için, chopines cesur bir seçimdir. İkizleri kalabalıkta göze çarpacak kadar benzersiz bir hâle getirir, ancak tüm gözler üzerlerinde olacak kadar da değildir. Tam ikizlere göre bir ikilem!

Yengeçler Bliaut Seviyordu!

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Yengeç, zodyakın en anaç burçlarından biridir. Bu nedenle duygularla ilişkili, aynı zamanda sert bir dış görünüşe sahiptir. Bu nedenle Bliaut, 12. yüzyıl için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Her ne kadar standartlarımıza göre kadınsı gözükse de uzun, bol balon kolları olan bu kıyafet aslında tarihte hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyildi. İlk bakışta basit; ancak dar belli ve uzun kollu, tıpkı bir yengeç gibi beklenenden daha karmaşık. Tıpkı soylular gibi, Yengeçlerin hem tamamlayıcı hem de küçük parçalar üzerinde olmaları mümkündür, bu da Bliautları mükemmel bir tarihi moda haline getiriyor.

Aslanlar Macaroni’nin Gerçek Anlamını Biliyordu.

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Ah, Aslanlar! Tüm neşeli doğaları ve genel iyiliklerinin yanında, biraz (!) kibirli olabilirler. Bu yüzden makarna için çok uygunlar ki bu, 1700'lerin aristokrasisinin tercih ettiği moda. Birçoğunuzun tarihi sosyeteden duymuş olabileceği Macaroni modası, tüm dünya tarafından kabul görmüş bir moda olarak ortaya çıktı. Ancak değişerek, “sıradan moda sınırlarını aşan bir kişi” diye bir terim gelişti. Bu akım, yaratıcı ve güzel, pahalı şeyleri seven modern aslanları kazanmak için değildi, sonuçta dünyadaki insanlar için kendini ifade etmenin birçok yolu vardır. Ancak aslanların yaratıcılığını ve ara sıra kibirli olma eğilimlerinin kapsüllenmesi muhtemel bir tarihi moda dönemi varsa, o da Macaroni’dir.

Başakların Gösterişli Görünümleri İçin Büyük Topuzlar Kullanılıyordu.

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Günümüzde çoğunlukla bu şekilde kıvrımlı perukları hakimler ve kurucu babalarla ilişkilendiririz, ancak popüler oldukları günlerde, genel olarak erkekler içindi. Başak burcunun bu kıvrım kıvrım topuzları seçmesinin nedeni hem yargıçlarla hem de Amerika'nın kurucu babalarıyla ilişkilendirilen, analitik ve çalışkan özelliklere sahip olmalarıdır. Kıvrımlar hâline getirilmiş bir topuz yapmak başak burçlarının bir parçası haline gelmesi, modern moda için kolayca yeniden anımsanabilen eski bir trendi akla getiriyor.

Teraziler Prenses Etekleri Yeniden Yorumluyordu.

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Kasnak eteği yani tarlatanlar panniersların gelişiyle modaya veda etse de üst kabuğa özgü kalmaktan ziyade halk için de uygun bir kıyafetti. 1800'lerde öne çıkan kasnak etekleri, gerçek sosyal statüleri ne olursa olsun, herkesin servet sahibi görünümünde olmasını sağlıyordu. Onları adalet ve diplomasinin temel taşı gibi gösteren bu kıyafetler, terazi burçları için son derece uygundu. Çember etekleri Antebellum yaşamının etkilerini gösterse de eğer birileri şefkat ve nezaket duygusuyla yeniden stillendirebilirse o bir Terazidir. Sadece nezaket ve zarafet ideallerini örneklemekle kalmaz, aynı zamanda şiddet ve adaletsizlikten nefret ederler; Klasik çağrışımın kötü çağrışımlar olmadan yeniden yaratıldığını terazilerde görebilirdiniz.

Akrepler Star Parçalarla Yıldızlaşıyordu.

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Akrep, en sık cinsel tutkuyla ilişkilendirilen burçtur; diğer işaretler o zamanlar ve daha sonra buna karşı gelse de doyurucu bir cinsel iştah genellikle akreplerle ilgili temel özelliklerden biridir. Biraz gizli olsa da Akrepler utanmadan, cinsel yönlerini ortaya çıkarmak için gereken değişik tavırlara sahip. Kıyafetleri ise göründüğü gibi; her ne kadar mütevazı amaçlar için olsalar da erkeğin kasıklarına dikkat çekmek niyetindeydiler, özellikle de dönemin modası biraz da hayal gücüne bırakılmıştı. Modern akrep, muhtemelen gün içinde bilindiği kadar vahşi giyinmez, ancak eğer biri seksi ve gösterişli bir şey giyerse, yüksek ihtimalle o bir akreptir.

Yay Burcunun Kod Adı Bombalama!

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Bombalama, modadan ziyade bir maddeye atıfta bulunur; 16. yüzyıl kıyafetlerinin kollarını ve bacaklarını doldurmak için kullanılan malzemedir. Zamanın modası, insanlar gerçekte olduklarından daha büyük göründüğü için zenginlik izlenimi yaratma eğiliminde olan geniş, kabarık kollara ve bacaklara sahipti. Bu, aşırı ödün verme eğiliminde olan yay burcuna benzemez. Bu iyi bir şey olabilir ve diğer burçlardan biraz daha derine bakmak zorundasınız demektir. Bombalama, idealist doğalarına yaslanmak için mükemmel bir tarihsel eğilimdir, aynı zamanda hayallerine gerçekte ulaşabileceklerinden biraz daha büyük fazla çabalamak için de bir hedef olarak görülmektedir.

Oğlaklar Tudor Ruff ile Yönetici Gücünü Gösteriyordu.

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Elizabeth tasması olarak da bilinen Tudor Ruff, tarih boyunca birçok ünlü portrede görülen ikonik disk benzeri tasmadır. Aristokrasi ve monarşi ile ilişkili olan tasmalar, bir otorite duygusu anlamına gelir- kesinlikle modern bir oğlak burcuna rezonans edecek bir şey. Disiplini ve yönetimsel eğilimleri ile tanınan, oğlaklar mükemmel bir liderlik yapar. Tudor Ruff'ını tüm süslemeleriyle geri getirerek, çoğu oğlak burcunun tanımlayıcı özelliklerini kapsayan geleneksel asalet ve güç ile birliği bu tasmalar sayesinde görülebiliyor.

Sadece Bir Kova Marie Antoinette'in Ayrıntılı Saç Modellerini Kullanabilir.

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Ortalama bir kova biraz cesur olmayı seviyor. Çok cesur olmak isteyenler için Marie Antoinette'den ilham alan saç stilleri var. Bu kraliçe kendisi bir akrep olmasına rağmen, bu vahşi saç stilleri kova burcu ile anılıyor. Antoinette’in saçı, küçük figürlerin dahil edilmesinden başın inanılmaz derecede yüksek olan saçlarının kazınmasına kadar her zaman bir gösterişin parçalarından oluşuyordu. Kova için, abartılı saç stilleri ilerici ve eğlenceli doğalarını dışsallaştırır; her zaman ileriyi düşünürler, özellikle de insani bir bakış açısıyla.

Hobble Etekleri, Adeta Nazik Balık İçin Tasarlanmıştı.

Ege Life | Burçlara Göre Tarihsel Moda Trendleri

Hobble etekleri bir korse alternatifi olarak, büzgülü etek formuyla kadınların bacaklarının şeklini vurgulayarak, onları sıkı göğüs desteklerinden kurtardı. Eteklerin sıkılığı, kadınların kadınlık ideallerini farklı bir şekilde vurgulayan küçük, kayma basamaklarıyla yürüdüğü anlamına geliyordu. Modern Balık burcunda, dar bir etek sadece naifliklerini değil, aynı zamanda bazen korkutucu tabiatlarını da vurgulamayı başarıyordu.

  • Damla KILINÇ MARAMUROĞLU

Yorumlar

Yorum Yap

500