BURAK ORHAN: "Hayal Ettiğim Yola Yönelmek Özgürlük Duygusunun Kaynağıydı"

 |  || BURAK ORHAN:
01 October 2021

BURAK ORHAN: "Hayal Ettiğim Yola Yönelmek Özgürlük Duygusunun Kaynağıydı"

  • 01 October 2021
  • 475 Görüntülenme
  • YORUM

Röportaj: Dilara İlayda Özsoy

 

Bilim insanı olması beklenirken, hayalinin peşinden koşarak herkesi şaşırtan ve müziğe yönelen Burak Orhan'la konuştuk. Hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvayan, gerekenden daha çok çalışarak farkını belli eden adımlarla piyasaya donanımlı bir şekilde adım atan Burak Orhan'la ilgili tüm merak edilenleri sevenleri ve okuyucularımız için sorduk. İyi okumalar dileriz...

Burak Orhan'ı merak eden ve tanımak isteyenler için kısaca kendinizden bahseder misiniz?

İstanbul doğumluyum. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nde okurken oyunculuk yapmaya ve şan dersleri almaya başladım. Sonrasında bir süre Los Angeles'ta oyunculuk eğitimi aldım. Kadir Has Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon yüksek lisansı yaparken şan ve dans derslerine devam ettim.Mezun olduktan sonra tamamen asıl isteğim olana yani müziğe odaklandım ve ilk single çalışmamı 2020’de yayınladım.

 

Üniversitede Moleküler Biyoloji ve Genetik okuyorken, kariyerinizi müziğe yöneltmişsiniz. Bu radikal kararı nasıl aldınız, o dönemde neler yaşadınız?

Aslında müziğe yönelmek benim için radikal bir karar değildi. Çünkü müzik küçük yaşlarımdan süre gelen bir istek, hayaldi benim için. Bu yüzden de müzikte kendimi geliştirmek için özel eğitimler alarak devam ettim yoluma. İnsanın hayal ettiği yola yönelmesi ise cesaret gerektiren çok büyük bir özgürlük duygusunun kaynağı olduğunu düşünüyorum.

İlk tekliniz pandemi döneminde dinleyicilerle buluştu. Pandeminin getirdiği zorluklar ve güzellikler ne şekilde oldu?

Pandemiden dolayı sahnelerin hepsi kapalıydı,en zorlayıcı yanı buydu. Bu yüzden tamamen dijitale ve kısa aralıklarla yeni şarkılar çıkarmaya yönelik bir planlama yaptık. Pandemiye rağmen iki projemizde cok güzel geri dönüşler alarak ilerliyor. :)

 

"GÖRSELLİĞİN DE ÖN PLANDA OLDUĞU KARİYERE YÖNELİYORUM"

 

Pop müzikte klibin önemi biraz daha ön plana çıkıyor. Siz de pop türünde eserler veren bir isim olarak, bu konuda hakkındaki düşüncelerinizden ve yaptıklarınızdan bahseder misiniz?

Şu an içinde bulunduğumuz dijital “yeni dünya”da kullanılan platformlardan da anlaşıldığı gibi görsellik büyük önem taşıyor. Ben zaten her zaman sadece işitsel değil görselliğin de ön planda olduğu bir müzik kariyeri hayali kuruyordum. Hem dans hem drama eğitimime de ağırlık verme sebebim buydu. Kliplerde ve sahne tasarımlarında da prodüksiyon için sıkı çalışmalar yapıyoruz.

"KÖTÜ HİSSETTİKLERİNDE DİNLEYENLERİ EĞLENDİRMESİNİ İSTİYORDUM"

Kısa zaman önce dinleyiciler ile buluşturduğunuz ikinci tekliniz olan "Kelepçe" hakkında geri dönüşler nasıldı? Bu tekli hakkında sizin düşüncelerinizi dinleyebilir miyiz?

“Kelepçe” teklimin geçirdiğimiz bu karamsar dönemde dinleyenleri mutlu edip eğlenmesini ve hatta dans isteğini harekete geçirecek bir şarkı olmasını istiyordum. Gelen yorumlar ve videolardan da bunu başardığımızı görüyorum. :) Bu yüzden bu durumdan çok mutluyum.

 

Bundan sonraki süreçte dinleyicilerinizi ve sizi sevenleri neler bekliyor?

En kısa sürede yeni şarkılar yayınlanmaya devam edip, daha normalleşen süreçte yüz yüze gerçekleştireceğimiz performanslarla sizlerle buluşacağız.

Son olarak, Ege Life okuyucularına söylemek istedikleriniz var mı?

İçerisinde bulunduğumuz pandemi doneminde herkesin olumlu düşünmesini ve bunun en güzel yollarından birinin de muzikten geçtiğini hatırlatmak isterim. Güzel günlerde buluşmak dileğiyle.
 

  • Dilara İlayda ÖZSOY

Yorumlar

Yorum Yap

500