Begüm Öner Yükselişte

 |  || Begüm Öner Yükselişte
1 Nisan 2016

Begüm Öner Yükselişte

  • 1 Nisan 2016
  • 580 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Seher DENİZ

Ege Life | Begüm Öner Yükselişte


Kocan Kadar Konuş, Recep İvedik 2, Mandıra Flozu gibi birçok sinema ve reklam filmlerinde yer alan TRT’nin sevilen dizisi Seksenler’in genç ve güzel oyuncusu Begüm Öner ile EGE LIFE’ın 100. Sayısına özel keyifli mi keyifli bir söyleşi yaptık.

Seksenler Dizisi’nde tanıştığı Ceyhun Fersoy ile hayatını birleştiren Öner; “Ceyhun hayatımda tanıdığım en gizli kıskanç adam” dedi.Sizi ekranlardan oldukça iyi tanıyoruz, ancak daha yakından tanımak isteriz. Begüm Öner kimdir?

1989 yılında Almanya'da doğdum. 2-3 yaşlarındayken Türkiye’ye dönüş yapmışız. İlkokula Ankara'da başlayıp İstanbul'da devam ettim. Lise yıllarımda sayısal derslere olan yatkınlığımdan dolayı öğretmenlerimin de yönlendirmesiyle Üniversitede İstatistik Bölümü’nü bitirdim. Fakat çocukluğumdan beri tiyatroya düşkünlüğüm vardı. Ortaokulda oldukça amatörce bir oyun yazmıştım ve kendimizce sahnelemiştik. O yıllarda yazmaya da çok hevesliydim. Sürekli skeçler yazardım, kostümünü makyajını da kendim yapar, abimle küçük gösteriler hazırladık. Üniversite yıllarımdayken geleceğimle ilgili daha doğru bir karar verebilmek adına oyunculuk dersleri de almaya karar verdim ve ilk olarak Dijital Film Akademi de "Kamera Önü Oyunculuğu" eğitimi aldım sonrasında da Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde "tiyatro" eğitimi aldım.


Oyunculuğa çok erken yaşta başlamışsınız. Hatta 10 yaşında ajansa yazılmışsınız doğru mu?

Evet doğru:) 10 yaşlarındayken ilk olarak bir çikolata firmasının billboard çekimlerinde yer almıştım. Sonrasında reklam filmleri ve dizi filmlerle devam ettim.


Çocukluk hayalinizdi öyleyse…

Kesinlikle çocukluk hayalimdi simdi bunu çok daha iyi anlıyorum geriye dönüp baktığım zaman bunun için çok caba sarf ettiğimi görebiliyorum.


Şimdiye kadar birçok reklam filmi, dizi ve sinemada rol aldınız. Tercih yapmak zorunda kalsaydınız hangisini tercih ederdiniz diye sorsam?

Ben aslında yaptığım her isten çok ayrı bir zevk alıyorum ama tabiî ki insanin kendisini beyaz perde de izlemesi çok ayrı bir heyecan.


Mandıra Filozofu, Recep İvedik 2, Kocan Kadar Konuş 1 ve 2 filmlerinde rol aldınız. Oldukça başarılı sinema filmleriydi. Sizin en keyif aldığınız proje hangisi oldu?

Hiç öyle bir ayrım yapmak istemem gerçekten hepsi ayrı bir tattı benim için.


Birçok projede yer aldınız ancak bizler sizi daha çok ‘Seksenler’ dizisi ile tanıma imkanı bulduk. Sizin için kırılma noktası oldu diyebilir miyiz?

Çocuk yaştan beri öyle ya da böyle bu sektörün içinde olmanıza rağmen sadece Seksenler varmış gibi söz edilmesi zaman zaman insani kırmıyor değil tabiî ki :) ama Seksenler’in yeri benim için çok çok özel hayatımdaki vesile olduğu her şey için Seksenler’e minnet borçluyum :) 


Seksenler dizisi senaryosu elinize geçtiğinde ne düşündünüz ve projeyi kabul etmenize neden olan şey neydi?

Bir gün okulda merdivenlerden inerken Seksenlerin okulumuza asılmış olan bir bilboardunu gördüm ve ben neden bu projede yokum diye geçirdim içimden belki ertesi gün belki bir kaç gün sonra tam hatırlayamıyorum beni seksenler için aradılar çok çok sasırdım tabiî ki çok severek çok heyecanlanarak kabul ettim.


Bu dizinin sizin için önemli olmasını sağlayan şeylerden biri de sanıyorum, eşiniz Ceyhun Fersoy ile tanışmanız oldu. Nasıl oldu, nasıl gelişti bize anlatır mısınız?

Az önce de bahsettiğim gibi Seksenler’in bana kattığı her güzel şey için minnettarım. 


Güzel bir evlenme teklifi aldınız… Sakıncası yoksa nasıl bir evlenme teklifi aldığınızı da sizden dinlemek isteriz…

Evlenme teklifini sağır sultan duydu artik zaten :))) Ceyhun bana yıllarca her animizi birlikte paylaştığımız Seksenler ekibinin önünde evlenme teklifi etti daha güzel bir evlenme teklifi olamazdı helalde :) 


Nasıl bir duygu peki insanın eşiyle aynı dizide rol alması. Sizi gülümseten, unutamadığınız bir anınızı bizimle paylaşabilir misiniz?

Evet Ceyhun benim eşim ama aynı zamanda her şeyimi paylaşabildiğim çok yakın bir arkadaşım biz Ceyhun’la ne yaparsak yapalım çok büyük bir keyif alıyoruz tabiî ki dizide partner olmak da oldukça keyifli.


Evlilik nasıl gidiyor?

Ceyhun’la olduğunuz sürece yüzünüzden gülümseme hiç eksik olmaz zaten ama şuan ilk sorduğunuzda aklıma gelen şey ilk tanıştığımız günlerde canim çikolata istiyor dediğimde bana olan hislerini belli etmemek için bütün sete çikolata almıştı gerçekten hiiiic çaktırmadığını zannediyordu bu hareketiyle  :) 


Mutfakla aranız nasıldır? Evde daha çok kim yapar yemekleri?

Mutfakla aram evlendikten sonra daha iyi olmaya başladı çünkü Ceyhun yemek yapmayı inanılmaz seviyor ve ben de onunla yemek yapmaktan çok keyif alıyorum. İkimizden biri hasta olmadığı surece mutfakta hep birlikte çalışırız yeni lezzetler denemeye çalışıyoruz.


Hanginiz daha kıskanç? Siz mi yoksa Ceyhun Bey mi?

Ceyhun hayatımda tanıdığım en gizli kıskanç adam. Kendisine sorarsanız asla kabul etmez:) ee benim de kıskançlıklarım oluyor tabi zaman zaman :) ama bunların hiç biri tadımızı kaçıracak cinsten değil hepsi tatlı kıskançlıklar olması gerektiği kadar :) 
Yorumlar

Yorum Yap

500