Bebek Odası Dekorasyonu

1 Şubat 2019

Bebek Odası Dekorasyonu

  • 1 Şubat 2019
  • 623 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Bebek Odası Dekorasyonu

Evinizin neşesi, güzel günlerinizin habercisi sonunda yuvasına geliyor. Evlerinizde bebeğinize ayıracağınız oda tamamen özel dekore edilmiş olmalı. Zira kendisi oldukça küçük olsa da ihtiyaçları ve mekânın gereksinimleri oldukça yoğun. Bizler de sizler için en güzel bebek odalarını derledik! 

Ege Life | Bebek Odası Dekorasyonu
Bebeğinizin odası için öncelikle ana renklere karar vererek işe başlayabilirsiniz. Sadece tek bir kanadını farklı bir renk ile boyamak dramatik bir etki yaratabilir. Stickerlardan, duvar kâğıtlarından ya da sonsuz renk alternatifi sunan boyalardan yararlanabilirsiniz. Oyuncaklar, aksesuarlar ile odayı zenginleştirebilir, bebeğiniz için masalsı bir oda yaratabilirsiniz.

Ege Life | Bebek Odası Dekorasyonu

Eğer klasik bir dekorasyondan yanaysanız, bebeğinizin cinsiyetine göre duvarları mavi ya da pembe yapabilirsiniz. Ancak “bunun modası çoktan geçti” diyenlerdenseniz, duvar kâğıdından stickerlara kadar pek çok alternatifin yanı sıra yüzlerce renk seçeneği sizleri bekliyor. Bebek odası mobilyaları seçerken bebeğinizin kısa sürede büyüyeceğini hesaba katarak modüler mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Ege Life | Bebek Odası Dekorasyonu
Mobilya seçiminde çok renkli olmayan, daha sade olanları tercih edebilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz büyüdüğünde de mobilyaları, ‘bebek odası’nı andırmayacak şekilde çocuk odası için dönüştürebilirsiniz. Ayrıca yumuşak tekstiller de hem zarif bir dekorasyon hem de konforlu bir oda için olmazsa olmazlardan. Bebek odasında kullanacağınız aydınlatma unsurlarını birkaç farklı amaca hizmet etmesi üzerine kurgulayabilirsiniz. Örneğin bebeğinizin uykuya geçişi ya da oyun oynayacağı saatler için farklı ışıklara ihtiyacı vardır. Bunun için lambader, abajur ve sarkıt lambalardan yararlanmanız, elegant bir bebek odası için güçlü seçimler olacaktır. Günümüzde aydınlatma unsurları için pek çok alternatif bulunuyor. Zarif abajurlar ve şık sarkıt lambalar kullanarak odanın dekorasyonunu kuvvetlendirebilirsiniz.

Ege Life | Bebek Odası Dekorasyonu
Bebek odalarında vintage dekorasyonu kurgulamak için öncelikle duvar rengine ve büyük mobilyalara karar verip seçmelisiniz. Bebek odası için açık ve uçuk tonlu renkleri kullanmalısınız. Örneği beyazı, neredeyse tüm renklerin pastel açık renkleriyle bütünleştirebilirsiniz. Aynı zamanda desenli duvar kâğıtları da harika bir fikir olacaktır. Günümüzde pek çok dekorasyon tarzına uygun mobilyalar bulmak mümkün. Ama yine de ikinci el mobilya satan mağazaları gezebilirsiniz. Pirinç aksamlı ve ahşap mobilyalar tam size göre olacaktır. 


Kaynak: ddekor.com
 
  • Damla KILINÇ MARAMUROĞLU

Yorumlar

Yorum Yap

500