Ata’nın İzmir fotoğrafları

03 Ocak 2017

Ata’nın İzmir fotoğrafları

  • 03 Ocak 2017
  • 331 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Ata’nın İzmir fotoğrafları BORTAR Event Hall’da

Avrupa’nın en büyük toplu yemek mutfağına sahip BORTAR Group, İzmir’i sanata da doyuruyor. Şirketin birkaç ay önce hizmete giren akıllı binası bünyesindeki BORTAR Event Hall, Türkiye’nin en geniş Atatürk fotoğrafları koleksiyonuna sahip Hanri Benazus’un sergisine ev sahipliği yapıyor.

Serginin açılışı, aralarında Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da bulunduğu seçkin davetli topluluğunun katılımıyla yapıldı. Koleksiyonundan 170 fotoğrafı beğeniye sunan Benazus, “Hepsi, Atatürk’ün İzmir’de çekilmiş fotoğrafları” dedi. Ata’nın bir fotoğrafının da ilk kez bu sergide görülebileceğini belirten Benazus, bir yandan da kendi yazdığı Atatürk ve Cumhuriyet konulu kitapları imzaladı.

BORTAR Group İcra Kurulu Başkanı ve İzmir Sanayici ve İş adamları Derneği (İZSİAD) Başkanı Hasan Küçükkurt, İzmir’e yeni bir sanat mekanı kazandırdıklarını vurguladı, “Bugün Atatürk fotoğraflarına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Hanri Benazus’a, hem böyle zengin bir koleksiyonu var ettiği için hem de bugün burada bizlerle olduğu için teşekkür ediyorum” dedi. Sergi, 14 Kasım’a da gezilebilir.


Yorumlar

Yorum Yap

500