Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!

 |  || Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!
9 Mayıs 2017

Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!

  • 9 Mayıs 2017
  • 666 Görüntülenme
  • 0 YORUM


“Cennet annelerin ayakları altındadır.”


    İnsan vücudu en fazla 45 del (acı birimi) acıya dayanabilir. Fakat doğum yaparken kadınlar, 57 dele kadar acı çekerler. Bu, aynı anda 20 kemiğin kırılmasıyla eşdeğerdir. Canımız, kanımız annelerimizi, bir gün değil her gün saymalı, sevmeli! Emekleri de hakları da ödenmez. Anneler gününüz kutlu olsun dünyanın en güçlü kadınları! Biz de kıymetli annelerimiz için kendi ellerinizle yapacağınız; sadece annenize özel olacak birkaç öneri derledik. Bir öpücük bile yeterli olacaktır ama siz yine de haberimize bir göz atın!


1- Bir Çanta ÖrünEge Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!El yapımı hediyeler arasında belki en çok vakit alacak ama en kullanışlı ürün olmayı başaracak örgü çantaları üretmek çok kolay! Dilediğiniz biçimde ördüğünüz çantayı yine istediğiniz biçimde birleştirebilir, sap örüp dikebilir ya da hazır sap kullanabilirsiniz.
Malzemeler:
Örgü şiş, Renkli İpler, Fermuar, Dikiş seti

2- Saçlarına Çiçekler KondurunEge Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!
Annenize bu güzel bahar gününde çiçeklerden bir taç hediye edin. Yapımı çok basit olan bu taçlara anneniz bayılacak!
Malzemeler:
Gerçek ya da yapay çiçek, İp, Makas
3- Sıcacık Ekmeklerle Kahvaltısını Ayağına GötürünEge Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!

İnternette çokça bulabileceğiniz kısa videolu yemek tariflerinden de bulabileceğiniz kolay bir ekmek yapımı oldukça keyifli olacaktır. Annenize kendi yaptığınız ekmeklerle muhteşem bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz.


Malzemeler:


Un, su, kuru maya, şeker, tuz

4- Saksılarını SüsleyinEge Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!Anneniz çiçeklere düşkünse ve pek çok saksısı varsa, bu saksıları sabah uyandığında renk renk, cıvıl cıvıl bulmak çok hoşuna gidecektir. Sudan etkilenmeyen bir akrilik boya ile saksıları dilediğiniz gibi renklendirebilir, kurdeleler hatta boncuklarla süsleyebilirsiniz.
Malzemeler:

Zevkinize göre süsleyin! :)


5- Bir Kahve Masası
Ege Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!Her manavda ya da pazarda kolayca bulabileceğiniz ahşap kasaları sırtlarını birbirine vererek birleştirdiğinizde oldukça basit ve hoş görünen bir kahve sehpası elde edebilir, annenize kendini özel hissettirebilirsiniz.
Malzemeler:


Tahta kasa 4 adet, Ahşap yapıştırıcı (Çivi ile sabitlemek mümkün.)


6- Her Türlü Çiçek!


Ege Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!
“Anneler çiçektir, sana senden daha güzel bir çiçek veremem ama...” diyerek, ellerinizle topladığınız taptaze çiçekleri çok tatlı aranjmanlar haline getirip annenize hediye edebilirsiniz. Ya da önceki geceden kalın bir kitap altında ezdiğiniz çiçekleri kağıda yapıştırarak göz alıcı bir tablo elde edebilirsiniz.7- Kavanozlarını SüsleyinEge Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!Annelerinizin kesinlikle mutfağı kavanozlarla doludur. Ona eski cips kutularından makarna saklama kabı yapabileceğiniz gibi, sahip olduğu kavanozlara da türlü süslemeler yapabilir, mutfağını şenlendirebilirsiniz.8- Geri Dönüşümün Gücünü Kullanın!

Ege Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!Eski bir dolap kapağını boyayıp vernikleyerek harikulade bir tepsiye dönüştürebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey japon yapıştırıcısı ya da sıcak silikon ile iki yanına birer halat tutacak eklemek!Malzemeler:Eski dolap kapağı, Yapıştırıcı/Sıcak Silikon, Halat, Vernik9- Kartpostal Yapın!
Ege Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!


Anneler için anılar ve çocukluğunuz çok kıymetlidir. Ona hem fotoğraflarınızı ortak zevklerinizi içeren bir kartpostal hazırlayabilirsiniz. Bu onu fazlasıyla duygulandıracaktır!Malzemeler:Çeşitli kartonlar, Fotoğraflar, Makas, Cetvel, Kalem, Kağıt Bantlar


10- Terraryum (Mini Bahçe) Üretin

Ege Life | Anneler Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın!
Bu mini bahçeler son zamanların en favori aranjmanlarından diyebiliriz. Oldukça ilgi çekici aynı zamanda çok eğlenceli bir hobi olan terraryum yapımıyla hem eğlenip, hem annenizi mutlu edebilirsiniz.  
Yorumlar

Yorum Yap

500