Alaçatı Tarzı Yazlık Ev Dekorasyonu

1 Ağustos 2017

Alaçatı Tarzı Yazlık Ev Dekorasyonu

  • 1 Ağustos 2017
  • 754 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Alaçatı Tarzı

Yazlık Ev

Dekorasyonu


Alaçatı evleri denince aklımızda hemen taş ev mimarisi ve kendine has otantik dekorasyonu ile tasarlanmış evler canlanıyor. Alaçatı’nın dar sokaklarında saklı yüksek taş duvarlarıyla ve iç bahçeleri ile kendine özgü bir mimari tasarımı olan bu evlerde, yazın sıcak havasına karşı serin ve ferah bir atmosfer sağlamaya çalışılan dekorasyonlara rastlıyoruz.


Ege Life | Alaçatı Tarzı Yazlık Ev Dekorasyonu


Kendine özgü, otantik bir havası olan Alaçatı evleri, dışarıdan bakıldığında balkonlarından sarkan çeşitli renklerdeki begonviller ve taş dokusuyla bir uyum yakalıyor. Evlerin iç dekorasyonunda kullanılan renk paletlerinde ise genel olarak pembe, mavi ve sakız beyazı tercih ediliyor. Bu renklerin yarattığı uyum ise ortaya, bize “işte yaz” dedirten bir atmosfer çıkartıyor.


Ege Life | Alaçatı Tarzı Yazlık Ev Dekorasyonu


İç mekanlarda ferahlığı yakalamaya çalışan Alaçatı tarzında açık mutfak, evlerin vazgeçilmezi olmuş durumda. Açık mutfağın en büyük artısı, sağladığı hareket alanı ve ferahlıktır. Başka bir güzel tarafı ise, misafir ağırladığınız zamanlarda herkes oturma odasında oturup sohbet ederken, siz mutfakta onlardan ayrı olmak zorunda kalmazsınız.


Ege Life | Alaçatı Tarzı Yazlık Ev Dekorasyonu


Ege’nin mimari tarzının korumaya çalışıldığı bu evlerde, nostaljik öğelerin kullanımına dekorasyonda yer vermek, iç mekanlarınızda bohem-elit bir tarz yakalamanıza yardım eder. Eğer sözlükte “bohem” kelimesini inceleyecek olursak; özünde çingenelerin hayat biçimi olduğunu görürüz. İç mimari ve dekorasyona ise; payetler, boncuklar, baharat tonları, püsküller ve dantellerin kullanımı ile yansımıştır. Bohem tasarım, minimalist tasarımlara tam olarak zıt denebilir. Bu tarz dekorasyonlarda odalar oldukça kalabalıktır. Odada göz gezdirirken samimiyeti hissetmek ve adeta zamanda yolculuk yapıyormuş duygusuna kapılmak mümkündür.Ege Life | Alaçatı Tarzı Yazlık Ev Dekorasyonu

Bohem tarzı, neşeli ve benzeri bulunmayan, ev sahibinin karakterini yansıtan bir dekorasyon tarzıdır. Alaçatı evlerinde ise sade evlere otantik parçaların karışımları ile yeni bir tarz yakalanmıştır. Mutfak, banyo ve yatak odasında kullanacağınız mavi ve beyaz renkler ile yatak odanızda kullanacağınız tül perde ve cibinlik, dekorasyonu oluşturmanızda yardımcı olabilir. Bu sayede yaşam alanlarınızı daha samimi ve sizi yansıtan alanlara dönüştürmeniz mümkündür.


Ege Life | Alaçatı Tarzı Yazlık Ev Dekorasyonu


Büyüklerimizden kalan eski eşyaları, dekorasyonu tamamlamak için kullanabiliriz. Bu sayede evlerimizde yansıtmaya çalıştığımız nostaljik ama modern dekorasyon içinde eskilerden kalan, kendi özünüzü yansıtan eşyalar varlığını sürdürür.


Ege Life | Alaçatı Tarzı Yazlık Ev Dekorasyonu


Rahatlık, bohem tarzını en iyi anlatan kelime olabilir. Bu sebeple evlerinizde kullanacağınız konforlu geniş kanepeler, divanlar, puflar ve antika koltuklar dekorasyonunuzun ana parçalarıdır. Ayrıca hasır ve bambu gibi malzemeler de ortamda naturel bir atmosfer yaratacaktır. Son olarak, doğal taş duvarlar ile ahşap, oldukça uyumlu mekanlar tasarlamanıza yardımcı olacaktır.
01.08.2017

Yorumlar

Yorum Yap

500